Η Ιστορία του Blackjack ξεκινάει από τη Γαλλία του 18ου αιώνα. Στη Γαλλία ξεκίνησε με την ονομασία Vingt et un (στα γαλλικά σημαίνει ο αριθμός 21). Στην Αμερικανική Ήπειρο έφτασε μέσω των αποικιών των Γάλλων τον 19ο αιώνα. Οι Αμερικάνοι στις αρχές της δεκαετίας του ’30 πρόσφεραν στα νόμιμα Καζίνο της Πολιτείας της Νεβάδα, το κλασσικό παιχνίδι 21 με τη γνωστή παραλλαγή όταν ο παίκτης είχε στο χέρι του Βαλέ σπαθί ή μπαστούνι (μαύρο) έπαιρνε 10 στο ποντάρισμα του. Από αυτή την παραλλαγή προέκυψε το όνομα Blackjack.
ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ, ΤΟ ΙΣΠΑΝΙΚΟ, ΤΟ ΑΓΓΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ, ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ!
Σελίδες
ΑΝΑΝΕΩΣΗ
tom-footballnews.blogspot.com
Για να δείτε live τα ματς κάθε αγωνιστικής κάντε κλικ εδώ: "LIVE"
Τρίτη 23 Σεπτεμβρίου 2014
Επιστολή από site: Γνωρίστε το Blackjack (Μπλακ τζακ)
Η Ιστορία του Blackjack ξεκινάει από τη Γαλλία του 18ου αιώνα. Στη Γαλλία ξεκίνησε με την ονομασία Vingt et un (στα γαλλικά σημαίνει ο αριθμός 21). Στην Αμερικανική Ήπειρο έφτασε μέσω των αποικιών των Γάλλων τον 19ο αιώνα. Οι Αμερικάνοι στις αρχές της δεκαετίας του ’30 πρόσφεραν στα νόμιμα Καζίνο της Πολιτείας της Νεβάδα, το κλασσικό παιχνίδι 21 με τη γνωστή παραλλαγή όταν ο παίκτης είχε στο χέρι του Βαλέ σπαθί ή μπαστούνι (μαύρο) έπαιρνε 10 στο ποντάρισμα του. Από αυτή την παραλλαγή προέκυψε το όνομα Blackjack.
Κατηγορία
Επιστολές μελών
Τετάρτη 3 Σεπτεμβρίου 2014
Ομιλοι Europa League 2014-2015
2014-15: Europa League - Φάση Ομίλων
1ος όμιλος | ||
1η (18/9) | αγωνιστική | 5η (27/11) |
20:00 | Γκλάντμπαχ - Βιγιαρεάλ | 22:05 |
20:00 | Απόλλων Λεμεσού - Ζυρίχη | 22:05 |
2η (2/10) | αγωνιστική | 6η (11/12) |
22:05 | Ζυρίχη - Γκλάντμπαχ | 20:00 |
22:05 | Βιγιαρεάλ - Απόλλων Λεμεσού | 20:00 |
3η (23/10) | αγωνιστική | 4η (6/11) |
22:05 | Βιγιαρεάλ - Ζυρίχη | 20:00 |
22:05 | Γκλάντμπαχ - Απόλλων Λεμεσού | 20:00 |
2ος όμιλος | ||
1η (18/9) | αγωνιστική | 5η (27/11) |
20:00 | Μπριζ - Τορίνο | 22:05 |
20:00 | Κοπεγχάγη - Ελσίνκι | 22:05 |
2η (2/10) | αγωνιστική | 6η (11/12) |
22:05 | Ελσίνκι - Μπριζ | 20:00 |
22:05 | Τορίνο - Κοπεγχάγη | 20:00 |
3η (23/10) | αγωνιστική | 4η (6/11) |
22:05 | Τορίνο - Ελσίνκι | 20:00 |
22:05 | Μπριζ - Κοπεγχάγη | 20:00 |
3ος όμιλος | ||
1η (18/9) | αγωνιστική | 5η (27/11) |
20:00 | Παρτιζάν - Τότεναμ | 22:05 |
20:00 | Μπεσίκτας - Αστέρας Τρίπολης | 22:05 |
2η (2/10) | αγωνιστική | 6η (11/12) |
22:05 | Αστέρας Τρίπολης - Παρτιζάν | 20:00 |
22:05 | Τότεναμ - Μπεσίκτας | 20:00 |
3η (23/10) | αγωνιστική | 4η (6/11) |
22:05 | Τότεναμ - Αστέρας Τρίπολης | 20:00 |
22:05 | Παρτιζάν - Μπεσίκτας | 20:00 |
4ος όμιλος | ||
1η (18/9) | αγωνιστική | 5η (27/11) |
20:00 | Σάλτσμπουργκ - Σέλτικ | 22:05 |
20:00 | Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Αστρα | 22:05 |
2η (2/10) | αγωνιστική | 6η (11/12) |
22:05 | Αστρα - Σάλτσμπουργκ | 20:00 |
22:05 | Σέλτικ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ | 20:00 |
3η (23/10) | αγωνιστική | 4η (6/11) |
22:05 | Σέλτικ - Αστρα | 20:00 |
22:05 | Σάλτσμπουργκ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ | 20:00 |
5ος όμιλος | ||
1η (18/9) | αγωνιστική | 5η (27/11) |
20:00 | Αϊντχόφεν - Εστορίλ | 22:05 |
20:00 | Παναθηναϊκός - Ντιναμό Μόσχας | 19:00 |
2η (2/10) | αγωνιστική | 6η (11/12) |
19:00 | Ντιναμό Μόσχας - Αϊντχόφεν | 20:00 |
22:05 | Εστορίλ - Παναθηναϊκός | 20:00 |
3η (23/10) | αγωνιστική | 4η (6/11) |
22:05 | Εστορίλ - Ντιναμό Μόσχας | 19:00 |
22:05 | Αϊντχόφεν - Παναθηναϊκός | 20:00 |
6ος όμιλος | ||
1η (18/9) | αγωνιστική | 5η (27/11) |
Ντνίπρο Ντνιπροπετρόφσκι - Ιντερ | 22:05 | |
Καραμπάγκ - Σεντ Ετιέν | 22:05 | |
2η (2/10) | αγωνιστική | 6η (11/12) |
22:05 | Σεντ Ετιέν - Ντνίπρο Ντνιπροπετρόφσκι | |
22:05 | Ιντερ - Καραμπάγκ | 20:00 |
3η (23/10) | αγωνιστική | 4η (6/11) |
Ντνίπρο Ντνιπροπετρόφσκι - Καραμπάγκ | 20:00 | |
22:05 | Ιντερ - Σεντ Ετιέν | 20:00 |
7ος όμιλος | ||
1η (18/9) | αγωνιστική | 5η (27/11) |
22:05 | Σταντάρ Λιέγης - Ριέκα | 20:00 |
22:05 | Σεβίλλη - Φέγενορντ | 20:00 |
2η (2/10) | αγωνιστική | 6η (11/12) |
20:00 | Φέγενορντ - Σταντάρ Λιέγης | 22:05 |
20:00 | Ριέκα - Σεβίλλη | 22:05 |
3η (23/10) | αγωνιστική | 4η (6/11) |
20:00 | Ριέκα - Φέγενορντ | 22:05 |
20:00 | Σταντάρ Λιέγης - Σεβίλλη | 22:05 |
8ος όμιλος | ||
1η (18/9) | αγωνιστική | 5η (27/11) |
22:05 | Λιλ - Κράσνονταρ | 19:00 |
22:05 | Εβερτον - Βόλφσμπουργκ | 20:00 |
2η (2/10) | αγωνιστική | 6η (11/12) |
19:00 | Κράσνονταρ - Εβερτον | 22:05 |
20:00 | Βόλφσμπουργκ - Λιλ | 22:05 |
3η (23/10) | αγωνιστική | 4η (6/11) |
19:00 | Κράσνονταρ - Βόλφσμπουργκ | 22:05 |
20:00 | Λιλ - Εβερτον | 22:05 |
9ος όμιλος | ||
1η (18/9) | αγωνιστική | 5η (27/11) |
22:05 | Γιουνγκ Μπόις - Σλόβαν Μπρατισλάβας | 20:00 |
22:05 | Νάπολι - Σπάρτα Πράγας | 20:00 |
2η (2/10) | αγωνιστική | 6η (11/12) |
20:00 | Σπάρτα Πράγας - Γιουνγκ Μπόις | 22:05 |
20:00 | Σλόβαν Μπρατισλάβας - Νάπολι | 22:05 |
3η (23/10) | αγωνιστική | 4η (6/11) |
20:00 | Σλόβαν Μπρατισλάβας - Σπάρτα Πράγας | 22:05 |
20:00 | Γιουνγκ Μπόις - Νάπολι | 22:05 |
10ος όμιλος | ||
1η (18/9) | αγωνιστική | 5η (27/11) |
22:05 | Στεάουα Βουκουρεστίου - Ααλμποργκ | 20:00 |
22:05 | Ρίο Αβε - Ντιναμό Κιέβου | 20:00 |
2η (2/10) | αγωνιστική | 6η (11/12) |
20:00 | Ντιναμό Κιέβου - Στεάουα Βουκουρεστίου | 22:05 |
20:00 | Ααλμποργκ - Ρίο Αβε | 22:05 |
3η (23/10) | αγωνιστική | 4η (6/11) |
20:00 | Ααλμποργκ - Ντιναμό Κιέβου | 22:05 |
20:00 | Στεάουα Βουκουρεστίου - Ρίο Αβε | 22:05 |
11ος όμιλος | ||
1η (18/9) | αγωνιστική | 5η (27/11) |
22:05 | ΠΑΟΚ - Ντιναμό Μινσκ | 20:00 |
22:05 | Φιορεντίνα - Γκενκάν | 20:00 |
2η (2/10) | αγωνιστική | 6η (11/12) |
20:00 | Γκενκάν - ΠΑΟΚ | 22:05 |
20:00 | Ντιναμό Μινσκ - Φιορεντίνα | 22:05 |
3η (23/10) | αγωνιστική | 4η (6/11) |
20:00 | Ντιναμό Μινσκ - Γκενκάν | 22:05 |
20:00 | ΠΑΟΚ - Φιορεντίνα | 22:05 |
12ος όμιλος | ||
1η (18/9) | αγωνιστική | 5η (27/11) |
Μέταλιστ Χάρκιβ - Τραμπζονσπόρ | 20:00 | |
22:05 | Λέγκια Βαρσοβίας - Λόκερεν | 20:00 |
2η (2/10) | αγωνιστική | 6η (11/12) |
20:00 | Λόκερεν - Μέταλιστ Χάρκιβ | |
20:00 | Τραμπζονσπόρ - Λέγκια Βαρσοβίας | 22:05 |
3η (23/10) | αγωνιστική | 4η (6/11) |
Μέταλιστ Χάρκιβ - Λέγκια Βαρσοβίας | 22:05 | |
20:00 | Τραμπζονσπόρ - Λόκερεν | 22:05 |
Κατηγορία
europa league 2014-2015
Ομιλοι Champions League 2014-2015
2014-15: Champions League - Φάση ομίλων
1ος όμιλος | ||
1η (16/9) | αγωνιστική | 5η (26/11) |
21:45 | Oλυμπιακός - Ατλέτικο Μαδρίτης | 21:45 |
21:45 | Γιουβέντους - Μάλμε | 21:45 |
2η (1/10) | αγωνιστική | 6η (9/12) |
21:45 | Μάλμε - Ολυμπιακός | 21:45 |
21:45 | Ατλέτικο Μαδρίτης - Γιουβέντους | 21:45 |
3η (22/10) | αγωνιστική | 4η (4/11) |
21:45 | Ατλέτικο Μαδρίτης - Μάλμε | 21:45 |
21:45 | Ολυμπιακός - Γιουβέντους | 21:45 |
2ος όμιλος | ||
1η (16/9) | αγωνιστική | 5η (26/11) |
21:45 | Λίβερπουλ - Λουντογκόρετς | 21:45 |
21:45 | Ρεάλ Μαδρίτης - Βασιλεία | 21:45 |
2η (1/10) | αγωνιστική | 6η (9/12) |
21:45 | Βασιλεία - Λίβερπουλ | 21:45 |
21:45 | Λουντογκόρετς - Ρεάλ Μαδρίτης | 21:45 |
3η (22/10) | αγωνιστική | 4η (4/11) |
21:45 | Λουντογκόρετς - Βασιλεία | 21:45 |
21:45 | Λίβερπουλ - Ρεάλ Μαδρίτης | 21:45 |
3ος όμιλος | ||
1η (16/9) | αγωνιστική | 5η (26/11) |
21:45 | Μονακό - Λεβερκούζεν | 21:45 |
21:45 | Μπενφίκα - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης | 19:00 |
2η (1/10) | αγωνιστική | 6η (9/12) |
19:00 | Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Μονακό | 21:45 |
21:45 | Λεβερκούζεν - Μπενφίκα | 21:45 |
3η (22/10) | αγωνιστική | 4η (4/11) |
21:45 | Λεβερκούζεν - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης | 19:00 |
21:45 | Μονακό - Μπενφίκα | 21:45 |
4ος όμιλος | ||
1η (16/9) | αγωνιστική | 5η (26/11) |
21:45 | Γαλατάσαραϊ - Αντερλεχτ | 21:45 |
21:45 | Ντόρτμουντ - Αρσεναλ | 21:45 |
2η (1/10) | αγωνιστική | 6η (9/12) |
21:45 | Αρσεναλ - Γαλατάσαραϊ | 21:45 |
21:45 | Αντερλεχτ - Ντόρτμουντ | 21:45 |
3η (22/10) | αγωνιστική | 4η (4/11) |
21:45 | Αντερλεχτ - Αρσεναλ | 21:45 |
21:45 | Γαλατάσαραϊ - Ντόρτμουντ | 21:45 |
5ος όμιλος | ||
1η (17/9) | αγωνιστική | 5η (25/11) |
21:45 | Ρόμα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας | 19:00 |
21:45 | Μπάγερν - Μάντσεστερ Σίτι | 21:45 |
2η (30/9) | αγωνιστική | 6η (10/12) |
19:00 | ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπάγερν | 21:45 |
21:45 | Μάντσεστερ Σίτι - Ρόμα | 21:45 |
3η (21/10) | αγωνιστική | 4η (5/11) |
19:00 | ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μάντσεστερ Σίτι | 21:45 |
21:45 | Ρόμα - Μπάγερν | 21:45 |
6ος όμιλος | ||
1η (17/9) | αγωνιστική | 5η (25/11) |
21:45 | Μπαρτσελόνα - ΑΠΟΕΛ | 21:45 |
21:45 | Αγιαξ - Παρί Σεν Ζερμέν | 21:45 |
2η (30/9) | αγωνιστική | 6η (10/12) |
21:45 | Παρί Σεν Ζερμέν - Μπαρτσελόνα | 21:45 |
21:45 | ΑΠΟΕΛ - Αγιαξ | 21:45 |
3η (21/10) | αγωνιστική | 4η (5/11) |
21:45 | ΑΠΟΕΛ - Παρί Σεν Ζερμέν | 21:45 |
21:45 | Μπαρτσελόνα - Αγιαξ | 21:45 |
7ος όμιλος | ||
1η (17/9) | αγωνιστική | 5η (25/11) |
21:45 | Τσέλσι - Σάλκε | 21:45 |
21:45 | Μάριμπορ - Σπόρτινγκ Λισαβώνας | 21:45 |
2η (30/9) | αγωνιστική | 6η (10/12) |
21:45 | Σπόρτινγκ Λισαβώνας - Τσέλσι | 21:45 |
21:45 | Σάλκε - Μάριμπορ | 21:45 |
3η (21/10) | αγωνιστική | 4η (5/11) |
21:45 | Σάλκε - Σπόρτινγκ Λισαβώνας | 21:45 |
21:45 | Τσέλσι - Μάριμπορ | 21:45 |
8ος όμιλος | ||
1η (17/9) | αγωνιστική | 5η (25/11) |
21:45 | Πόρτο - ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ | 21:45 |
21:45 | Αθλέτικ Μπιλμπάο - Σαχτάρ Ντόνετσκ | 21:45 |
2η (30/9) | αγωνιστική | 6η (10/12) |
21:45 | Σαχτάρ Ντόνετσκ - Πόρτο | 21:45 |
21:45 | ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ - Αθλέτικ Μπιλμπάο | 21:45 |
3η (21/10) | αγωνιστική | 4η (5/11) |
21:45 | ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ - Σαχτάρ Ντόνετσκ | 21:45 |
21:45 | Πόρτο - Αθλέτικ Μπιλμπάο | 21:45 |
Κατηγορία
champions league 2014-2015
Εγγραφή σε:
Αναρτήσεις (Atom)
Το αρχείο του blog
-
►
2019
(5)
- ► Φεβρουαρίου (1)
-
►
2015
(13)
- ► Φεβρουαρίου (1)
-
▼
2014
(14)
- ▼ Σεπτεμβρίου (3)
- ► Ιανουαρίου (1)
-
►
2013
(52)
- ► Δεκεμβρίου (5)
-
►
2012
(506)
- ► Φεβρουαρίου (56)
- ► Ιανουαρίου (71)
-
►
2011
(1187)
- ► Δεκεμβρίου (53)
- ► Σεπτεμβρίου (84)
- ► Φεβρουαρίου (93)
- ► Ιανουαρίου (89)